Tıbbi Uygulamalar

MNT, 25 yılı aşkın tecrübesi ile cihaz, ekipman, sağlık personeli sağlayarak “Nükleer Tıp Bölümü” ve “Radyasyon Onkolojisi Bölümü” işletmeciliği çözümleri sunmaktadır. MNT Sağlık Hizmetleri A.Ş.’nin hedefi, sağlık sektöründe tanı ve kanser tedavi çözümlerini entegre olarak sağlık işletmelerine sağlamaktır.

Nükleer Tıp ve Radyasyon Onkolojisinde öncü ve örnek olup hizmetlerini yakın coğrafyaya da taşıyarak en yaygın hizmet ağına ve en geniş uzman kadrosuna sahip bir kuruluş konumunu daima sürdürmeyi hedefleyen MNT, sağlık konusunda faaliyet gösteren kurumlarla güçlü bir iletişim kurarak sağlık politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

MNT, gama kamera ve PET/CT ile yapılan nükleer tıp tetkikleri ile “radyonüklid tedavi” , “intraoperatif gama prob” uygulamaları, , Ga-68 işaretli peptidler ile PET-BT görüntüleme, Ga-68 PSMA PET görüntüleme, Peptid reseptör radyonüklid tedavi ve “kemik mineral yoğunluğu” ölçümü hizmetlerinde cihaz, personel ve radyofarmasötik temini sağlayarak “komple nükleer tıp bölümü işletmeciliği” gerçekleştirmektedir.

Uzun yıllardır tıp sektöründe faaliyet gösteren MNT medikal kadrosu, gerek yurt içinde gerek yurt dışında akademik ve klinik olarak kendilerini kanıtlamış hekimlerden oluşmaktadır. Hekim ve diğer medikal kadroların sürekli gelişim ve eğitimlerine verilen önem ile daima en güncel teşhis ve tedavi protokolleri uygulanmaktadır.

MNT’de güncel cihaz teknolojisi sayesinde hasta güvenliği , teşhis ve tedavi kalitesi en üst düzeyde sağlanarak yılda ortalama 200.000 civarında hasta hizmeti verilmektedir.
MNT işbirliği yaptığı özel hastanelerin tüm kalite çalışmalarında ve kalite belgelerin alınma süreçlerinde aktif olarak rol almaktadır.

MNT’nin hizmet verdiği Radyasyon Onkolojisi Departmanlarında uluslararası kalite kontrol protokolleri uygulanmaktadır. MNT bünyesinde çalışan tüm lineer hızlandırıcıların enerji kontrolü Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) tarafında her iki yılda bir denetlenmektedir.